פתרון סכסוכים בינלאומיים

בישראל ישנם עשרות אלפי יבואנים – גדולים, בינוניים וקטנים – אשר תורמים לצמיחתה הכלכלית על-ידי פתיחת השוק לתחרות ולכך שהצרכן הישראלי יקבל מגוון רחב של מוצרים ושירותים במחירים תחרותיים. אבל הדרך להצלחה של יבואנים, בוודאי הקטנים והבינוניים, רצופה באתגרים כלכליים, לוגיסטיים ומשפטיים.

בתחום מורכב זה, מבקשים יבואנים מתחילים לדעת, ובצדק, כיצד להתנהל וממה להיזהר. למשרדנו מומחיות וניסיון רב בכל הקשור לתחום סחר החוץ – ליווי עסקי, פתרון סכסוכים מסחריים, מכס ותקינה. עסק ישראלי אשר נקלע לסכסוך עסקי עם   שותפו בחו"ל לעיתים נמצא בדילמה. אין תמיד חוזה בכתב בין הצדדים המסדיר את יחסיהם. גם אם יש הסכם, ייתכן והוא לא מציין היכן הסכסוך יתברר.
אפשרות שלישית היא כי יש הסכם שכולל כללים בדבר הדין החל ובאיזה בית משפט הסכסוך יידון, אך מדובר בדין זר ובמקום שיפוט בחו"ל. בכל המקרים המתוארים לעיל יש חשיבות עליונה למצוא את הדרך לפתור את הסכסוך באופן היעיל ביותר תוך מזעור עלויות לצד הישראלי.

משרדנו ליווה בשנים האחרונות עסקים ישראלים וזרים רבים אשר נקלעו לסכסוך מסחרי בינלאומי תוך מציאת פתרונות יצירתיים המניחים את הדעת לשני הצדדים תוך חסכון בכסף וזמן. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן